Учням

Учні мають право: – на вибір форми навчання, факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять; – на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною та лікувально-оздоровчою базою навчального закладу; – на доступ до інформації з усіх галузей знань; – брати участь у різних видах науково-практичної діяльності: конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо; – брати участь у роботі органів громадського самоврядування навчального закладу; – брати участь в обговоренні і вносити власні пропозиції щодо організації навчально-виховного процесу, дозвілля учнів (вихованців); – брати участь у добровільних самодіяльних об’єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо; – на захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насилля, що порушують права або принижують їх честь, гідність; – на безпечні і нешкідливі умови навчання, виховання та праці; – на відпочинок під час перерв, в неділю, святкові та канікулярні дні.  

Учні зобов’язані: – оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень; – дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку; – бережливо ставитись до державного, громадського і особистого майна; – дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм; – брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством; – дотримуватися правил особистої гігієни; – піклуватися про своє здоров’я і безпеку свого життя і однокласників; – дотримуватись чистоти і порядку в приміщенні та на території закладу; – діяти на благо навчального закладу, піклуватися про честь і авторитет установи; – дотримуватись правил співдружності (поважати погляди та переконання інших людей, поважати жінок, дівчат, працівників навчального закладу, піклуватись про батьків, допомагати їм у веденні домашнього господарства); – дотримуватися ділового стилю одягу; – займатись самообслуговуванням, брати участь у суспільно-корисній праці з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей, нормативів та вимог гігієни.  

Учням забороняється: – допускати прояви грубості, вульгарності; – палити у приміщеннях і на території навчального закладу; – використовувати петарди; – вживати алкогольні вироби, наркотичні та токсичні речовини; – псувати державне, громадське та особисте майно. 

 Заохочення і покарання учнів: Учні, які відзначилися у навчанні, праці заохочуються подякою з занесенням до особової справи, Похвальним листом „За відмінні успіхи у навчанні”, Похвальною грамотою „За особливі успіхи у вивченні окремих предметів”, цінними подарунками, туристичними путівками тощо. По закінченні школи учні, які мають високий рівень навчальних досягнень, нагороджуються Похвальними грамотами, золотими і срібними медалями. За рішенням виконкому для учнів, які мають високий рівень навчальних досягнень, та переможців олімпіад встановлюються учнівські стипендії. У випадку порушення норм і правил поведінки, псування шкільного майна, навчального обладнання, не виконання внутрішнього розпорядку школи до учнів можуть застосовуватися такі міри дисциплінарного покарання: – зауваження вчителя; – зауваження чи догана директора школи; – догана директора школи у присутності всіх учнів; – направлення подання щодо порушника до підрозділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх для вирішення питання про притягнення батьків (осіб, що їх замінюють) до адміністративної відповідальності та взяття на профілактичний облік у встановленому Законодавством порядку; – клопотання про позбавлення учня статусу школяра, виключення зі школи. Рішення про позбавлення статусу школяра приймається на загальних зборах колективу з урахуванням думки органів учнівського самоврядування, громадської думки та погодження із відділом у справах сім’ї та молоді. Учні, які порушили адміністративне право або вчинили злочин, за поданням правових органів ставляться на облік, як правопорушники, а в разі притягнення до кримінальної відповідальності – виключаються зі школи. За нанесення умисних матеріальних збитків майну чи обладнанню учнями субсидарну матеріальну відповідальність несуть батьки або особи, які їх замінюють.

7 порад учню:

Порада перша і найтяжча.

Ніколи не намагайтеся отримати все і відразу. 

Пам’ятайте, що успіх – це насамперед праця. 

 Не вірте красивим фільмам, де щоб досягти успіху досить бути вродливим чи багатим.

Порада друга – про любов. 

 Обов’язково зміни своє відношення до людей, які тебе оточують.

 Хочеш, щоб тебе любили люди – полюби їх сам.

 Подумай, чи подобаються особисто тобі егоїстичні, нетерпимі до чужих думок люди?

 То чому, якщо ти саме такий, повинні любити тебе?

Порада третя – особлива.

 Потрібно на деякий час забути, що ти особливий, не такий як всі.

 Запам’ятай, що про це знає лише твоя мама і ти сам.

Порада четверта – про найдорожче.

 Полюби себе насамперед сам.

 Це не значить, що ти повинен любуватися собою в дзеркало.

 Просто стався з повагою до свого тіла, не отруюй його алкоголем  та іншими ядами.

Порада п’ята – пріоритетна.

 Не розпорошуй свої сили відразу у всіх напрямках.

 Вибери кілька важливих для тебе справ і наполегливо вдосконалюйся саме в них.  Хоча спробувати себе в нових справах  ніколи не завадить.  

 Хто зна, можливо, саме там чекає на тебе  успіх, сидить собі і жде, коли ж ти його віднайдеш.

Порада шоста – навчайся!

 Навчайся все своє життя.

 Ніхто не заперечує, що ти і так багато знаєш та умієш.

 Добре, що ти знаєш, скільки часу тривала столітня війна (100?!),

 чудово, якщо ти можеш відрізнити комп’ютерний вірус від вірусу  грипу, 

 вітаю, якщо зумієш своїми руками забити звичайний цвях  в цегляну стіну.   

Порада сьома і остання (по списку, а не по значенню!)

 Отже, ти хочеш досягти успіху? То чого ж тоді чекаєш і витрачаєш

 свій дорогоцінний час на читання цих порад? 

 Давай, не сиди, пора уже щось зробити своїми руками.

Кодекс честі учня:

– Вчитися не заради оцінки, а для здійснення гуманних, патріотичних цілей і досягнень.

– Направляти свою навчальну діяльність на глибоке оволодіння знаннями з основ наук, бути ініціативним, самостійним, найповніше виявляти себе.

– Дотримуватися вимог школи, правил внутрішнього розпорядку, гідно вести себе.

– Бути ввічливим у спілкуванні з товаришами, учителями, старшими людьми, шанобливо ставитися до батьків.

– Турбуватися  про молодших.

– Виявляти милосердя.

– Дбати про пристойний зовнішній вигляд, власну гігієну.

– Не допускати куріння, не вживати спиртних напоїв, наркотичних засобів.

Поради з самовиховання:

1. Коли берешся за будь-яку справу, подумай: який результат повинен отримати. 

2. Берись за справу сміливо і не відступай, поки її не виконаєш. Якщо в кінці тижня або цього дня залишаються не виконаними один чи два запланованих тобою пункти, перепиши їх у план на наступний тиждень(наступний день). 

3. Візьми собі за правило обов’язково аналізувати: чому саме ти не виконав той чи інший пункт. Намагайся сам усувати причини невиконання.  Спочатку це вважатиметься важким, але з часом ти зрозумієш, що головне – це правильно оцінювати свої сили і не гаяти  марно часу.

4. Ніколи не практикуй перенесення виконання справи на наступний день. Приступай до виконання запланованого одразу ж без зволікань.

Користуйся нотатками, щоб нічого не пропустити повз увагу і зберегти час.9. Приймаючи на себе будь-яке завдання, навчися слухати уважно вказівки дорослих. 


5. Твій організм здатий до тривалих навантажень, але, щоб уникнути стомлення, переборюй втому, змінюй види діяльності протягом дня. 

6. Спробуй проаналізувати: на що ти переважно витрачаєш свій вільний час?


7. Навчися сам собі наказувати, будь до себе непохитним,але став перед собою завдання реальні, ні в якому разі “не заривайся”, бо не спрацює внутрішній наказ ”Так треба”, “Я мушу”.

8. Не роби жодних попускань, навчися своїм примхам відповідати коротко, але твердо –”ні”.