Цікаві ресурси
Всеукраїнський інтернет-конкурс «Путівник космотуриста: що приховує космос?»
Ми підготували для тебе завдання, присвячені темам космонавтики та астрономії. Ти дізнаєшся про секрети, які приховує наша галактика, про сучасний стан освоєння космосу та про те, чи є життя на Марсі.
Вирушаймо в космічну подорож разом!

Ти можеш взяти виконати завдання, обравши будь-який день з 30 жовтня по 25 листопада.
Зверни увагу, у тебе є лише одна спроба. Натискай кнопку «Взяти участь» лише тоді, коли підготуєшся. Тобі знадобиться щонайбільше 45 хвилин. На цей час потрібно закрити всі інші сайти та переконатися, що тебе нічого не відволікатиме.
https://naurok.ua/student/event/space_2024
MATIFIC (МАТЕМАТИКА)
У межах Matific можна знайти сотні ігор з математики для учнів 1-6 класів. Завдання адаптовані відповідно до програмного матеріалу.
Matific та МОН України підписали меморандум про співпрацю, що дозволяє усім школам України використовувати усі навчальні матеріали платформи безкоштовно. Для цього необхідно заповнити відповідну заявку.
Для всіх інших платформа платна, однак у вільному доступі містяться 30 ігор різного рівня складності. Також після реєстрації кожен користувач має повний доступ до всіх матеріалів упродовж 7 днів.
Чим корисний ресурс:
- На платформі містяться сотні математичних ігор, під час яких можна невимушено напрацьовувати математичні навички.
- Увесь матеріал розподілено за темами та за ступенем складності завдань. Після вибору класу відкриваються усі теми та завдання відповідно обраному рівню.
- Після реєстрації у межах платформи можна відстежувати успіхи всіх учнів через звіти в реальному часі.
- Усі ігри орієнтовані на розвиток логічного та критичного мислення, заохочують досліджувати, експериментувати та використовувати математичні знання у реальних життєвих ситуаціях.
Matific – міжнародна платформа, серед інших її інтерфейс адаптовано українською.
https://www.matific.com/ua/uk/home
НАВЧАЛЬНІ ІГРИ ВІД BRITISH COUNCIL (АНГЛІЙСЬКА МОВА)
Арсеній Черниш Новини Edit Post
На сайті Британської ради представлено 13 безкоштовних ігор для вивчення англійської мови для школярів початкових класів.
Чим корисний ресурс:
Ігри нескладні, але водночас з точки зору вивчення іноземної мови не примітивні. Кожна з ігор допоможе розширити словниковий запас школярів мінімум на 10-20 слів.
Під час ігор учні розвинуть такі вміння та навички:
- вивчення абетки та засвоєння тематичної лексики;
- виховання дбалого ставлення до навколишнього середовища (зокрема, сортування сміття);
- ознайомлення з різними професіями;
- вивчення різноманітних елементів одягу;
- опанування навички здійснення найпростіших математичних розрахунків;
- створення історій у різних жанрах;
- опанування основ музики;
- розгадування шифрів та інше.
Крім ігор, на сайті є багато інших активностей для урізноманітнення вивчення англійської мови. Усі матеріали містяться у відкритому доступі.
ЕЛЕКТРОННИЙ ПОМІЧНИК ВЧИТЕЛЯ (Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ, УКРАЇНСЬКА МОВА, МАТЕМАТИКА)
На цьому ресурсі зібрано інтерактивні матеріали для навчання школярів 1-4 класів з трьох навчальних дисциплін. Усі матеріали платформи безкоштовні.
Чим корисний ресурс:
- усі завдання на сайті (вправи, тести, вікторини, онлайн-тренажери) – інтерактивні, вони доповнені яскравими зображеннями та анімаціями;
- завдання включають такі типи: визначення відповіді з переліку, виділення потрібного фрагменту, встановлення пари, відсортування, визначення правдивого і хибного висловлювання, визначення послідовності, заповнення пропуску;
- представлені матеріали – наочні, їх можна використовувати для демонстрації та екранах та інтерактивних дошках;
- добірки уроків розбиті за темами, а потрібний матеріал можна знайти, скориставшись рядком пошуку.
Ресурс зручний у використанні, але його недоліком є поки що невелика кількість матеріалів.
DUOLINGO (35 ІНОЗЕМНИХ МОВ)
Цей ресурс – безкоштовна онлайн-гра для вивчення 35 мов, індивідуальний мотиватор та ефективний освітній інструмент одночасно.
Чим корисний ресурс:
- навчальна платформа передбачає вправи на розвиток письмового та усного мовлення (завдання з вимови, читання, аудіювання, переклад, конструювання речень та інше);
- завдання ускладнюються ледь помітно, тому Duolingo можна використовувати для навчання учнів нульового та початкового рівня володіння мовою;
- додатковим мотиватором гри є рейтинг учасників, який будується на здобутках гравців, він також враховує наполегливість, вивчення нових слів та повторення опанованого матеріалу;
- яскрава зелена сова щоразу підбадьорює, хвалить за досягнення та нагадує не забувати пройти черговий урок;
- кожен учитель може створити віртуальний клас, зареєструвати учнів та спостерігати за їхнім прогресом.
З Duolingo можна працювати як із сайту, так і за допомогою застосунка, завантаживши його на GooglePlay чи AppStore.
МУЛЬТИМЕДІЙНЕ ВИДАВНИЦТВО «РОЗУМНИКИ» (ОСНОВИ ГРАМОТИ, МАТЕМАТИКА)
«Розумники» – провідний вітчизняний виробник інтерактивного контенту для учнів початкових класів. Навчальні ігри, створені з використанням Smart Kids, допомагають школярам швидше опанувати навчальний матеріал у невимушеному форматі.
Чим корисний ресурс:
- на ресурсі зібрано понад 16,5 тис. інтерактивних завдань з математики та основ грамоти для учнів 1-4 класів;
- за допомогою освітніх ігор учні можуть опанувати 215 навчальних тем з двох основних предметів початкової школи;
- з платформою можна працювати як із сайту, так і встановивши її на ПК чи мобільний пристрій, завантаживши на GooglePlay чи AppStore;
- платформа платна, однак частина ігор міститься у відкритому доступі. Після реєстрації доступ до всіх завдань відкритий упродовж 2 днів.
ТОВ «Розумники» був партнером освітнього порталу «Всеосвіта». Проєкт підтримує МОН України, а також такі провідні компанії, як Microsoft та Intel.
Загальна середня освіта

1. Основною платформою для дистанційного навчання в Україні є Національна онлайн-школа, в якій проводяться уроки з усіх предметів, як для учнів початкової, так і середньої школи.
Всеукраїнська школа онлайн (відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів) http://lms.e-school.net.ua.

2. Дистанційна школа «Атмосферна школа» надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач» із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі. https://www.atschool.com.ua

3. Дистанційна школа «Оптіма» відкрила безоплатний доступ до річних матеріалів для 1-11 класів. Після реєстрації всі бажаючі отримають посилання та паролі для входу. https://optima.school/free-education

4. Дистанційна школа «DAR» відкрила навчальну платформу для всіх учнів 7-11 класів. https://www.dar.school

5. Команда «Jamm School» організувала дистанційну школу для учнів 5-11 класів. https://jammschool.com.ua/

6. Платформа сучасної освіти «ThinkGlobal Online» доєднує до живих уроків і надає навчальні матеріали. https://thinkglobal.xyz/online

7. Дистанційна школа «Liko Education Online» відкриває безплатний доступ до навчання на платформі «Liko Education Online» для всіх охочих. Інструкція для реєстрації на навчання (2-11 класи) за https://leo.org.ua/.
8. Комп’ютерна Академія «ШАГ» організувала безкоштовну серію онлайн майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct. Посилання https://od.itstep.org

9. Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстрацію на онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від вчених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу. Протягом дня плануються регулярні включення психологів. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTvM3xsVZN5lpyFqCpZ9MpQCcSAxNX330YKtBKnmO2kibXIg/viewform

10. Центр дистанційної освіти «Джерело» надає вільний доступ до повного пакету «Слухач» (1-11 класи) для самонавчання – повна шкільна програма від Центру Дистанційної Освіти “Джерело” https://cdo.org.ua/

11. Освітня платформа «Нова українська школа», а також розклад занять МАН за посиланням https://nus.org.ua/
12. Математична онлайн-платформа «GIOS» https://gioschool.com/ua
13. Науково-дослідницька школа «Базис» спільно з Viber-спільнотою «Школа_інфо» проводять освітню ініціативу для учнів початкової та середньої школи України (vb.me/school_info).
14. “Школа надії” пропонує уроки дистанційного навчання для учнів з України, або які тимчасово виїхали чи покинули Україну. Мета школи – дати можливість українським дітям продовжити навчання, де б вони не були, а викладачам, які залишили свою країну, надати можливість працевлаштування. https://www.shkolanadii.com.ua
15. 99math. Математична гра для прискорення успішності учнів 1-6 класів. Безкоштовно для вчителів та учнів 1-6 класів в Україні та українських біженців. Доступно англійською мовою. Приєднання безкоштовне після реєстрації на сайті. Посилання https://99math.com
16. Безкоштовне навчання програмуванню для учнів 7-11 класів
Українська IT-академія GoITeens відкриває реєстрацію на IT-марафон з дизайну та створенню сайтів для підлітків “МИ—МАЙБУТНЄ КРАЇНИ”.
Реєстрація https://bit.ly/3uroNBd
Навчальний IT-марафон це:
– 2 тижні занять з професійними ІТ-викладачами;
– понад 25 міні-уроків;
– ефіри з крутими розробниками;
– та спільнота однодумців;
Учні навчаться працювати з сучасними інструментами дизайнерів Canvas+Figma та створять власноруч сайт свого міста! Отримуйте та виконуйте завдання у зручний для вас час. А якщо виникають питання – вам допоможуть ментори та викладачі.
Початок навчання – 28 березня. Реєструйтесь прямо зараз https://bit.ly/3uroNBd
IT-марафон безкоштовний!
17. Щоденно проходять інтерактивні прямі ефіри із найкращими педагогами та психологами країни в рамках Всеукраїнського розкладу. Психологічні хвилинки, руханки, заняття за класами та предметами – все тут. Аби діти, окрім якісного контенту, мали щоденну можливість спілкування та контакт із однолітками та Вчителями.
Розклад стрімів оновлюється за лінком https://bit.ly/3JsCzde
Стріми йдуть на Youtube-каналі Освіторії https://www.youtube.com/c/Освіторія
Анонси публікуються на сторінці у Фб та у Viber-спільноті https://cutt.ly/mnLbT9I
18. Освітня платформа «Вчитись просто» розпочала свою діяльність 11 квітня 2022 року. Нею зможуть скористатися насамперед ті учні, які не можуть долучитися до онлайн-навчання у своїх закладах освіти. https://bit.ly/3rAu2yb
19. EdCamp-академія для учнівства, вчительства й батьківства
Всередині ініціативи — онлайн-заняття та спеціальний телеграм-канал.
Діти (1–11 клас) під час занять вивчають українську та англійську мови, математику, хімію.
Повний розклад занять та всі покликання для входу можна знайти тут https://bit.ly/scheduleofsmalledcampacademy
Подивитися заняття в записі на ютуб-каналі організації https://youtube.com/c/edcampukraine.
20. Школа DZYNIK. На сайті цієї школи ви знайдете онлайн-уроки для 1-11-класників і не тільки за шкільною програмою. Тут викладають активні студенти. Заняття на час воєнного стану безоплатні. https://www.dzynik.com/
21. Загальноосвітня дистанційна школа ModernSchool https://modern-school.online/. Онлайн-навчання для всіх охочих учнів 5-9 класів! Пакет «Учень» на час воєнного стану безоплатний. Щоб отримати доступ до платформи, потрібно заповнити форму за посиланням – https://bit.ly/3C4aztu
22. Команда онлайн-школи Grand-Expo на період воєнного стану в Україні відкриває доступ до 532 кейс-уроків, які допоможуть дітям із користю провести час, відволіктися, навчитись та дізнатись багато нового. https://ua.edufuture.biz/wpm/start/
23. Онлайн-школа «Школа з собою» проводить уроки за українською навчальною програмою та надає психологічну підтримку батькам та дітям. Навчання безкоштовне і відбувається на спеціально розробленій інтерактивній платформі з постійним доступом до матеріалів уроків.
“Школу з собою” можна відвідувати:
– у першій половині дня за повноцінним розкладом;
– у другій половині дня в межах факультативного навчання:окремі предмети української школи та шкільний клуб (мистецтво, ІТ-скілс тощо).
Контактна інформація: https://schooltogo.online/
24.Електронна бібліотека на порталі Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» налічує 1288 підручників і посібників https://imzo.gov.ua/.
На сайті доступні електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу – з усіх предметів, різних видань, для корінних народів, національних меншин та осіб з особливими освітніми потребами. Завдяки QR-коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники.
На Урок
Сервіс для створення онлайн-тестів «На Урок» – перша в Україні українськомовна та безкоштовна платформа, яка функціонує з березня 2019 року. Наразі відкрита база тестів містить понад 1 000 000 розробок та онлайн-тестів із найрізноманітніших тем для різних шкільних предметів.
Про «На Урок»
Освітній проєкт «На Урок» – українська цифрова освітня екосистема для роботи та професійного зростання освітян України. Ми переконані, що неформальна освіта здатна створювати унікальні можливості для професійного розвитку кожного педагога, оскільки дозволяє навчатися за будь-яких умов – незалежно від часу та технічного оснащення. Керуючись засадами вільного доступу до навчання, наша команда робить все, аби вчителі України вільно отримували якісні матеріали та інструменти для щоденної роботи.
«На Урок» є суб’єктом підвищення кваліфікації відповідно до чинного законодавства, тому наша діяльність спрямована на створення комфортних умов для розвитку професійних навичок учасників освітнього процесу.
Ми прагнемо, аби педагоги могли використовувати інноваційні ресурси світового рівня, адаптовані до українських реалій. Тому розробляємо інтерактивні інструменти, які допомагають в організації ефективної роботи дистанційно і в класі. Наприклад, наша команда створила перший українськомовний освітній продукт на базі штучного інтелекту ChatGPT – Чат «На Урок».
Ми розробили систему онлайн-тестів, які використовують сотні тисяч вчителів, і накопичили базу матеріалів із понад 2 млн зразків авторських тестів, відповідних шкільній програмі. Нам вдалося організувати середовище вчительського партнерства задля обміну досвідом у Бібліотеці навчальних матеріалів. Також ми створили низку методичних матеріалів – статті різної тематики, шаблони навчальних проєктів тощо.
Освітній проєкт “На Урок” має статус ЗМІ від 2019 року, тому ми відслідковуємо освітні події, моніторимо зміни освітнього законодавства й оперативно аналізуємо та публікуємо інформацію відповідно до журналістських стандартів.
Від самого початку роботи ми постійно організовуємо і проводимо безкоштовні інтернет-олімпіади та конкурси, тематика яких охоплює розділи шкільної програми і цікаві для дітей проблеми. 2023 року учасники наших перших олімпіад завершують навчання у ЗВО 🙂
Ми були одними з перших, хто забезпечив учнів та вчителів відкритими та якісними навчальними матеріалами з початком пандемії у березні 2020 року. Ми не припинили роботу 24 лютого 2022 року, розуміючи, наскільки важливі для українських вчителів підтримка і допомога в умовах російсько-української війни.
Місія компанії:
Команда Освітнього проєкту «На Урок» працює для вчителів України, спираючись на просвітницькі ідеї. Наша місія:
Створювати необмежені можливості для обміну досвідом, професійного саморозвитку вчителів та вдосконалення знань учнів і батьків усієї країни в онлайн-просторі для формування розумного й успішного покоління
Ми віримо в те, що кожна дитина – талановита, а у кожного вчителя має бути достатньо ресурсів та можливостей для розкриття власного та учнівського потенціалу. І ми переконані, що хороша освіта – це запорука європейського майбутнього України.