Учнів і студентів запрошують до участі в акції «Монетки дітям»

Українських школярів і студентів запрошують узяти участь у благодійній акції «Монетки дітям».

Ініціатива Національного банку та благодійного фонду «Таблеточки» передбачає збір по всій Україні монет номіналом 25 копійок, які будуть використані для допомоги онкохворим дітям.

Організатори очікують, що основною рушійною силою акції стануть школярі та студенти.

«Сьогодні ми не можемо залишатися осторонь соціальних проблем. Особливо важливо залучати дітей до допомоги іншим. Завдання дорослих – показати дітям, як можна допомагати тим, кому це потрібно. Навчити дітей бути відповідальними та чуйними зараз і в майбутньому. Ця акція – чудовий привід поговорити з дітьми про те, що в житті бувають різні ситуації, що є ті, кому ми можемо допомагати легко і швидко», – зазначила засновниця благодійного фонду «Таблеточки» Ольга Кудіненко.

За словами голови Нацбанку України Кирила Шевченка, українці досі тримають у себе 1,5 мільярда монет номіналом 25 копійок. Це близько 400 мільйонів гривень.

«Цими монетами вже неможливо скористатися. Вони можуть роками лежати по скарбничках, кишенях та на полицях, а можуть уже зараз рятувати життя дітям. Давайте разом зберемо ці монети на лікування онкохворих дітей», – закликав Кирило Шевченко

Як відомо, монети номіналом 25 копійок перестали бути платіжним засобом із 01 жовтня 2020 року. Ними вже майже рік неможливо розрахуватися в торговельній мережі, проте їх можна вільно обміняти в банках на монети діючих номіналів або банкноти.

Для того щоб узяти участь в акції, навчальні заклади мають зареєструватися за посиланням, зібрати монети номіналом 25 копійок і до 30 вересня віднести їх у найближче відділення банку-партнера. Банк перекаже зібрані кошти на рахунок фонду «Таблеточки».

Банками-партнерами акції стали «Ощадбанк», «Райффайзен банк», «ПУМБ», «ОТП банк», «МТБ банк» та «Індустріалбанк».