До 1 вересня МОН визначить заклади для пілоту профільної школи

Міністерство освіти і науки протягом 2024 року сформує мережу й обере школи, які стануть ліцеями та візьмуть участь у пілотуванні старшої профільної школи.PROMOСпівпраця «Ранку» та Oxford University Press: нові можливості для шкіл

Про це повідомив заступник міністра освіти Андрій Сташків в інтерв’ю «Новій українській школі».

За його словами, у пілоті візьмуть участь учні 10-х класів закладів освіти, які відповідатимуть критеріям для академічних ліцеїв і самостійно погодяться взяти участь в апробації реформи.

Після пілотування такі заклади освіти збережуть за собою цей статус, однак це не обов’язково будуть школи, які зараз пілотують НУШ.

«До 1 вересня 2024 року маємо сформувати мапу мережі ліцеїв, затвердити стандарт та дібрати перші заклади для пілотування. Зараз працюємо над їхньою вибіркою, яка має базуватися на вимогах до академічних ліцеїв. Якими мають бути ці вимоги, обговорюємо під час стратегічних сесій», – зазначив Сташків.

Він також пояснив, що в закладах освіти будуть випробовувати різні моделі профільного навчання, а кількість профілів у ліцеї залежатиме від кількості 10-класників, які там навчаються.

Передбачається, що учні матимуть індивідуальні освітні траєкторії, які можна побудувати по-різному, наприклад, обрати чітко регламентований профіль, або запропонувати учням на вибір усі предмети й інтегровані курси, чи запропонувати змішаний варіант, коли є профіль із ядром змісту й вибір частини предметів і курсів.

«У пілоті будемо впроваджувати різні моделі, щоб вибрати ту, яка найкраще підходить для нашої системи освіти, учнів та вчителів», – наголосив заступник міністра освіти.