Школа має подолати невротизацію навчання, – міністр

Школа має подолати невротизацію навчання, коли вчителі і діти більш за все бояться зробити помилку.PROMOСпівпраця «Ранку» та Oxford University Press: нові можливості для шкіл

На цьому наголосив міністр освіти і науки Оксен Лісовий в інтерв’ю NV.ua.

За його словами, навчання – це частина життя, де людина має право робити помилки.

«Цей страх помилки йде ще від старих радянських цінностей школи, авторитарної за природою, де твоя думка нікого не цікавить, де є лише одна правильна відповідь. Звідси ця нетерпимість до помилок, страх помилитися і у вчителів, і в дітей, ця невротизація», – пояснює Лісовий.

На думку міністра, дітям необхідно давати простір, де б вони робили помилки, аналізували їх та йшли у доросле життя з досвідом їх подолання.

«У програмі НУШ це є також. Щоб змінити ці настанови в школі, ми маємо починати з підготовки вчителів, яка дає їм самим зрозуміти, що помилка це не трагедія, допомагати їм долати ці страхи», – зазначає Лісовий.

Також міністр освіти підкреслив, що вчителі мають транслювати дітям підтримку і безпеку.

«Це – питання здорового глузду. Якщо зранку відбулася чергова терористична атака, бігти на перший урок дитині не дуже раціонально, особливо, якщо вона не спала всю ніч, має право відпочити. Важливо, коли вчитель транслює дітям підтримку і безпеку, але це теж про цінності», – наголосив Лісовий.