ЮНІСЕФ передав ще 3600 ноутбуків учням Харківщини

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) передав ще 3600 ноутбуків в Харківську область. Незабаром їх буде розподілено серед тих школярів регіону, які через безпекову ситуацію вимушені повністю перейти на дистанційне навчання та які потребують доступу до цифрових пристроїв.PROMOСпівпраця «Ранку» та Oxford University Press: нові можливості для шкіл

Передача частини ноутбуків відбулася під час візиту міністра освіти і науки Оксена Лісового разом з головою представництва ЮНІСЕФ в Україні Муніром Мамедзаде.

Ноутбуки закупив та доставив ЮНІСЕФ, як один з ключових партнерів Коаліції девайсів, у межах програми Глобального партнерства з питань освіти (GPE) та за підтримки Європейського Союзу.

Ці девайси отримають у тимчасове користування діти із вразливих груп населення, зокрема зі статусом ВПО, з інвалідністю, з малозабезпечених сімей та ті, що позбавлені батьківського піклування.

За словами міністра освіти і науки, сьогодні пріоритетом  є повернення до очного навчання якомога більше дітей, зокрема через будівництво укриттів. Утім, на жаль, досі маємо території, де через безпекові питання відновити очне навчання неможливо.

«Водночас девайси для дітей – це не лише про під’єднання до уроків, не лише про виконання домашнього завдання. Це також про можливість спілкуватися з однолітками, дізнаватися нову інформацію, отримувати підтримку від вчителів. Забезпечити їм такі можливості – для нас надважливо і ми вдячні партнерам за надану підтримку», — зазначив Лісовий.

У Міністерстві освіти і науки повідомляють, що з початку повномасштабного вторгнення діти та вчителі з усієї України вже отримали від фонду понад 64 тисячі індивідуальних цифрових пристроїв.

До кінця березня, у межах Коаліції фонд планує передати ще понад 28 тисяч ноутбуків.

Це можливо завдяки підтримці урядів Німеччини, Японії та Республіки Корея, Національних комітетів ЮНІСЕФ у Фінляндії та Японії, ініціативи Breakthrough Prize Foundation «Tech for Refugees» (США), а також Європейського Союзу та GPE.

Передача ноутбуків – це частина ширшої ініціативи ЮНІСЕФ, яка спрямована на підтримку безперервності освітнього процесу в Україні та запобігання втратам у навчанні. Завдяки цій підтримці все більше українських дітей отримують доступ до освіти.