МОН розробляє програму з фінансової освіти для дошкільнят

Міністерство освіти і науки спільно з Національним банком розробляє спеціальну програму з фінансової грамотності для дошкільнят.

Програма розробляється для підвищення рівня фінансової грамотності молодого покоління у межах виконання Рамки фінансових компетентностей для дітей та молоді (від 5 до 18 років).

Згідно з документом, який є концептуальною основою для формування державної політики у сфері фінансової грамотності, фінансову освіту варто починати ще з дошкільного віку.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що чим раніше дитина почне опановувати фінансові знання та навички, тим простіше їй буде у майбутньому ухвалювати зважені та ефективні фінансові рішення, а також бути фінансово успішною.

Планується, що у дитсадках діти мають дізнаватись, що таке гроші, у чому їхня цінність, як планувати витрати та заощаджувати кошти.

Також окрема увага у роботі з малечею приділятиметься питанням фінансової безпеки.

«Діти дошкільного віку мають розуміти ризики втрати грошей чи цінних речей, а також усвідомлювати небезпеку, пов’язану із шахраями та незнайомцями, що цікавляться фінансовими питаннями», – наголошують у МОН.

Очікується, що невдовзі навчальну програму з фінансової грамотності впровадять у дитячих садочках у всій країні.