Чи варто вчитися за кордоном: 6 фактів, які можуть змінити ваш погляд

Коли дитина вирішує вчитися за кордоном, це може стати для її батьків як джерелом гордості, так і джерелом занепокоєння. Виникають питання про те, як вона житиме, навчатиметься, адаптуватиметься до нового середовища та справлятиметься з труднощами, які можуть виникнути на цьому шляху.

Батьки зазвичай переживають за своїх дітей, адже навчання в чужій країні може бути як захоплюючою пригодою, так і викликом, що вимагає сил та мудрості для подолання. Але не така висока та гора, якою вона здається знизу. Давайте розбиратися, а Міжнародний Союз Молоді разом із вами розвінчає 6 найпопулярніших міфів.

Міф 1: Навчання за кордоном безкоштовне

Насправді навчання у багатьох державних закладах вищої освіти, наприклад, у Чехії, безкоштовне для всіх, включаючи іноземців.

Але не варто забувати: щоб вступити до університету, потрібно вивчити мову та підготуватися, а це платно.

Окрім того, вам знадобляться кошти на проживання, харчування та інші витрати.

Міф 2: Навчання за кордоном надто дороге

Друга крайність – це твердження, що для навчання за кордоном потрібні мішки із золотом, але насправді це не так. Насправді далеко не завжди студенти ходять із золотими кредитними картками.

Проживання у гуртожитку в Чехії коштує 350 євро/міс, 200 євро з головою вистачить на продукти та проїзд.

Часто студенти поєднують навчання в університеті з підробітками і спокійно покривають частину своїх витрат.

Міф 3: Щоб вчитися за кордоном, потрібно знати англійську досконало

Щоб навчатися за кордоном, жодну мову не потрібно знати досконало. Крім того, не обов’язково вчитися англійською.

Наприклад, у Чехії, для того самого безкоштовного навчання, потрібно вчитися чеською мовою. Чеська мова має велику подібність до української, оскільки входить до групи слов’янських мов. Її можна вивчити за 1 рік, з нуля до рівня B2, і цього цілком достатньо для навчання в університеті Чехії наступні 5 років безкоштовно.

Міф 4: Вступ до університету за кордон – це дуже складно

Справді, процес підготовки, адаптації та вступу може бути більш тривалим та вимогливим для іноземних студентів. Але, щоб труднощі не захопили вас зненацька, важливо розпочати підготовку заздалегідь і дотримуватися інструкцій.

Навчання за кордоном – це важливий крок, який потребує ретельного планування та аналізу. Не дозволяйте міфам та стереотипам впливати на ваше рішення. Проведіть свій власний аналіз та виберіть оптимальний шлях для своєї освіти та майбутньої кар’єри.

Міф 5: Для навчання за кордоном потрібно бути генієм або спортсменом

Насправді навчання за кордоном доступне для студентів з різним рівнем успішності та здібностей. Важливо вибирати університет та програму навчання, які відповідають вашим академічним та кар’єрним цілям.

Але треба пам’ятати, що в університеті треба буде вчитися, а не просто ходити туди. Старання і наполегливість часто бувають важливішими за таланти і вроджені здібності.

Міф 6: Навчання за кордоном – це самотня подорож

Навпаки, навчання за кордоном надає можливість познайомитися з новими людьми, а ще – з новими культурами та традиціями. У багатьох університетах Європи навчається велика кількість українців.

Загалом батьківські переживання цілком зрозумілі та природні. Однак, як показує практика, головне – це підготовленість та підтримка.

Адаптаційні програми та професійна підтримка фахівців дозволяють пом’якшити перехід та забезпечити комфортне перебування та навчання за кордоном.

Нехай кожен з батьків може бути впевнений у тому, що їхня дитина перебуває під опікою досвідчених людей і що цей новий етап у його житті стане успішним та безпечним.